ALTAY, “BİZİM ÇOCUKLARIMIZ BİZDEN DAHA İYİ BİR ÜLKE İNŞA EDECEK”


​Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, halk günü kapsamında Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulunu ziyaret etti. Öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Başkan Altay, Selçuklu Belediyesi tarafından okula kazandırılan kütüphanede incelemelerde bulundu. Başkan Altay, kütüphaneden en çok kitap alarak ayın okuru seçilen öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek hediyelerini verdi. Öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisini de gezen Başkan Altay, SEDEP dilek kutusuna atılan mesajları tek tek okudu.

Sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Başkan Altay, "Ne olursa olsun başarılısınız, ne olursa olsun sizleri seviyoruz. Mutlaka başarılarınız, ailelerinizi ve bizleri gururlandırıyor. Hep istiyoruz ilimizden, ilçemizden Türkiye birincileri çıksın, bu mutlaka çok önemli ama işin özünde en önemli olan iyi bir insan olabilmek. 15 Temmuz akşamı kahramanlık göstererek vatanı ve milleti için şehit olan Ömer Halisdemir, belki sadece bir astsubay olarak hayatına devam ediyordu ama gösterdiği kahramanlık ile en başarıların bile önüne geçti, adına okullar, spor salonları, üniversite açıldı. Derslerimize çalışalım ama iyi bir insan olmayı ihmal etmeyelim, vatanına, milletine faydalı bir insan olmak için gayret gösterelim" dedi.

TEOG sınavına girecek öğrencilere başarılar dileyen Başkan Altay, "Türkiye'yi 2023 hedefleri doğrultusunda daha ileriye götürmeye çalışıyoruz. Bunun için yetişmiş insan kaynağına ihtiyacımız var. Özellikle bilişim teknolojisi, bilgi teknolojisi o kadar hızlı ilerliyor ki, ülke olarak bir yerlere geleceksek nitelikli insanlara ihtiyacımız var. Bunu da sizlerin yapacağına inanıyoruz, sizlere güveniyoruz. İnşallah bizim çocuklarımız bizden daha iyi bir ülke inşa edecekler, sizin çocuklarınız sizden daha iyi bir Türkiye'de yaşayacaklar. Bunun için de daha çok çalışmak gerekiyor, Allah yardımcınız olsun. İnşallah hepiniz iyi birer lise kazanırsınız, akabinde iyi bir üniversitede okursunuz ve memlekete faydalı işler yaparsınız" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar