Konya Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ömer Erdoğan Duransoy NEÜ’de Öğrencilerle Buluştu


​Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Erdoğan Duransoy, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde konferans verdi.

NEÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen programa Makine Mühendisliği Bölümü hocaları, bölüm öğrencileri ve diğer konuklar katıldı.

NEÜ'de konferans vermekten memnun olduğunu söyleyen Duransoy, öğrencilere mesleki tavsiyelerde bulundu. Necmettin Erbakan Üniversitesinin iyi bir ivme kazandığını, kadrosunu nitelikli hocalardan oluşturduğunu, makine mühendisliği bölümünün de iyi bir bölüm olduğunu hatırlatan Ömer Erdoğan Duransoy; "Un, yağ, şeker var. Bu durumda helvayı yapacak olanlar da sizlersiniz." ifadelerini kullandı.

Öğrencilere, beceremem, yapamam gibi fiilleri kullanmamaları, eğer birileri yapıyorsa en iyisini kendilerinin yapabileceklerini tavsiye eden Duransoy sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Makine Mühendisleri Odamıza okurken gelip eğitimlerden, sosyal faaliyetlerden yararlanabilirsiniz. Bunlar size zaten ücretsiz sunulan imkânlar. Çeşitli uzmanlık belgeleri de eğitimlerle birlikte, başarıyla tamamlayan kişiye veriliyor. Yalnız bu uzmanlık belgesini almak için mühendisliği yapıyor olmanız gerekmektedir."

Teknolojiyi doğru kullanmanın özellikle bu meslekteki kişiler için son derece önemli olduğunu hatırlan Duransoy, bizim ürettiklerimizle diğer ülkelere örnek olmamız gerektiğini söyledi. Öğrencilerin özgüven sahibi olmalarının altını çizen Ömer Erdoğan Duransoy yeni bir bakış açısıyla yetişmeleri gerektiğini de belirtti.

Program, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar