Yeni Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun


​Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı'nın hayırlı olmasını diledi. Yeni eğitim öğretim yılının açılış programında konuşan Başkan Akyürek, belediyeler olarak okulların ihtiyaçlarını karşıladıklarını, Medeniyet Okulu, Genç KOMEK ve Değerler Eğitimi gibi projelerle çocukların milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetişmesine katkı sağladıklarını dile getirdi. Konya Valisi Yakup Canbolat, eğitim konusunun FETÖ/PDY gibi hain güçlerin kontrolüne bırakılmaması için tüm eğitim camiasına ve velililere önemli görevler düştüğünü söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2016-2017 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle düzenlenen İlköğretim Haftası Programı'na katıldı.

Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu'nda düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Konya'da bin 791 okulda 437 bin örgün eğitim öğrencisi ve 27 bin öğretmenin ders başı yaptığını belirterek, "Konya olarak yürüttüğümüz bütün eğitim projelerinde desteğini bizden esirgemeyen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, tüm kamu kurum kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına, hayırseverlerimize teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının öğrenciler, milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek, Konya'da üniversite öğrencileri ile birlikte 600 bine yakın öğrencinin eğitim ve öğretim hayatına devam ettiğini söyledi.

Suriyeli misafirlerin çocuklarının da eğitim gördüğü Konya'da belediye olarak öğrencilere karşı sorumluluklarının bilincinde olduklarını vurgulayan Başkan Akyürek, "Milli Eğitim Müdürlüğümüz, hocalarımız, hükümetimiz elinden geleni yapıyor. Bizler de belediyeler olarak tüm okullarımızın eğitim ve öğretime hazır bir şekle gelmesi, çevresinin düzenlenmesi, bahçelerinin yapılması, asfalt gereken yere asfalt, yeşil alan olması gereken yerlere yeşil alan oluşturulması ve okullarımızın spor salonlarına, kütüphanelere, bilgi evlerine kavuşturulması konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Ayrıca Medeniyet Okulu, Genç KOMEK projeleriyle İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle yürüttüğümüz Değerler Eğitimi çalışması da çocuklarımızın milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetişmesine vesile olacaktır. Bu konuda emek veren, gayret gösteren tüm öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve katkı yapan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Eğitimi hayatın en önemli hususlarından biri olarak görmek gerektiğini dile getiren Konya Valisi Yakup Canbolat da "Konyamız gerek vatandaşlarımızın duyarlılığı, gerekse tarihinden aldığı güç ve sorumluluk duygusuyla eğitim ve öğretim çalışmalarında önemli işler yapabilmenin gayreti içindedir" dedi.

FETO/PDY adlı hain örgütün faaliyetlerine bakıldığında eğitim kurumları üzerinde insanların en hassas duygularını sömürerek sinsi emellere ulaşmaya çalıştıklarının görüldüğünü kaydeden Vali Canbolat, "Bu alanların hain güçlerin kontrolüne bırakılmaması anlamında devletimizle birlikte tüm eğitim camiasına ve velililerimize çok önemli görevler düşüyor" diye konuştu.

Konya Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğgeneral Ergun Eskici, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in katıldığı törende öğrencilere ilk derste 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri adına hazırlatılan video izletildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar