Şehir Koleji Gazileri Unutmadı


​Konya'nın eğitim hayatına yeni bir soluk getiren Şehir Koleji, şehitler ve gazilerin anıldığı programla ders yılına başladı. Konya'da yaşayan gazilerin de katıldığı programda bir daha darbelerin olmaması için yeni nesillerin iyi yetişmesi gerektiği vurgulandı.

Konya Şehir Koleji, İlköğretim Haftası ve Gaziler Haftası'nda şehit ve gazileri unutmadı.

Okul bahçesinde düzenlenen yeni eğitim öğretim yılının açılışında konuşan Konya Şehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk İyibildiren, "Sizler şehrin kahramanlarısınız. Allah'ın izniyle buradan mezun olduğunuzda inancımız şu ki; şehrin kahramanları olarak ülkemize, insanlığımıza hizmet edecek, tüm İslam aleminin yıldızı olacaksınız" dedi.

2016-2017 eğitim sezonunun ülkemizde sancılı başladığını kaydeden İyibildiren, "Bu sancının sebebi ise 40 yıldır içimizde olan hainlerin ülkemizin üzerine çöreklenerek, insanlarımızın duygularına, düşüncelerine, dinlerine kadar sömürmeleri, ülkemizin başına çorap örmeleri. Ama Konya Şehir Koleji yeni açılmasına ve ilk günlerinde olmasına rağmen tüm derslerimiz yapıldı. Aramızda bulunan gazilerimizin gününü kutluyorum. İnşallah geçmişimizi unutmayacağız. Siz sevgili yavrularımıza güveniyorum. Sizlerin yetişmesiyle böyle bir kalkışmanın bir daha olmamasını temenni ediyoruz. Konya'nın yıldızları, Konya'nın kahramanları olarak tüm Türkiye'ye hizmet edeceğinize inanıyorum. 2016-2017 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Şehir Koleji'nin öğrencilerin mutlu olacağı, güzel faaliyetlerde bulunacağı alanlara, yüzme havuzu ve diğer spor imkanlarına, sosyal tesislere sahip olduğunu vurgulayan İyibildiren, okula büyük ve örnek bir kütüphane kuracaklarını da sözlerine ekledi.

15 Temmuz şehitlerinin anıldığı programda, Milli İrade nöbetlerinde çekilen fotoğraflardan oluşan "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Fotoğraf Sergisi" de öğrenciler ve velilerin beğenisine sunuldu. Programda ayrıca Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua yapılırken, ilkokul öğrencileri gazilere çiçek takdim etti.

KONYA ŞEHİR KOLEJİ

Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen lisesi olarak faaliyete giren Konya Şehir Koleji'nde çocuklar için modern çağın tüm imkânları ile kaliteli eğitim vermenin yanında, sosyal ve sportif faaliyetlerle de öğrencilerin zihinsel ve fiziksel gelişimine de katkı sağlanıyor.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar