NEÜ Tüm İllerden Öğrenci Aldı


​Zorlu bir sınav maratonunu geride bırakan üniversite adayları, yerleştikleri üniversitelere kayıt yaptırmaya başladılar. Bu süreçte Üniversitelerini tercih eden öğrencileri kutlayan Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, NEÜ'nün gördüğü teveccühten dolayı da öğrencilere teşekkür etti.

Üniversitenin gerek merkezdeki gerek ilçelerindeki fakültelerinde yüzde 95,5 doluluk olduğunu ifade eden Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Türkiye'nin her yerinden öğrenci almaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

2016-2017 eğitim öğretim yılında 5090 Lisans ve 1161 Önlisans öğrencisiyle toplam 6250 öğrencinin NEÜ'de öğrenim görmeye hak kazandığını kaydeden Şeker, "Kapatılan üniversitelere yönelik verilen kontenjanlara ek olarak yabancı uyruklu öğrencilerin de katılımıyla bu yıl kayıt yaptıran öğrenci sayımız 6500'ü geçecektir.  Böylece Üniversitemiz 35 bin öğrenci bandını aşmış olacaktır." dedi.

Prof. Dr. Muzaffer Şeker, doluluk oranını etkileyen ÖSYM kılavuzundaki detayların düzgün okunmamasının, YÖK tarafından dikkate alınması halinde doluluk oranının yüzde 99'lara ulaşacağının altını çizdi. Türkiye'nin tüm illerinden öğrenci aldıklarını belirten Şeker, bunun en büyük dilimini Konya ve çevresinin oluşturduğunu söyleyerek, Türkiye genelinde ise tercih sıralamasının Ankara, Karaman, Aksaray, Mersin, Kahramanmaraş, Afyonkarahisar, Yozgat, Adana, Kayseri, Antalya, Çorum, Şanlıurfa, Hatay şeklinde olduğunu ifade etti.

NEÜ'yü tercih eden öğrencilerden 3285'inin kız, 2966'sının erkek öğrenci olduğunu söyleyen Şeker, yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar diledi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar