Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker'den Basın açıklaması


​Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birliğine, dirliğine, kardeşliğine ve geleceğine yönelik büyük bir kalkışma gerçekleşmiş, bu menfur girişim Milletimizin cesareti ve vatanperverliği ile akamete uğratılmıştır. Şehadet kanıyla kazanılan bu topraklar, yine aziz şehitlerimizin kanıyla demokrasinin ve milli iradenin tecelli ettiği bir vatan olarak kalmaya devam edecektir.

Milletimizin bir ve beraberliğini tüm dünyaya gösterdiği bu olay sonrasında her alanda olduğu gibi üniversitelerde de bu terör örgütüne yönelik girişimler başlatılmıştır. Bu kapsamda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı da çeşitli tedbirler alınması yönünde karar almıştır. Kuruluşundan bu yana başta halkına silah doğrultabilecek kadar şeytanlaşmış malum terör örgütü olmak üzere; adı ne olursa olsun devletin karşısında bulunan hiçbir yapının, oluşumun kadrolaşmasına izin vermeyen Üniversitemiz; bu kararları aynen uygulamak konusunda da en üst düzeyde hassasiyet sergilemeye devam etmektedir. Yeni kurulan bir üniversite olması nedeniyle kuruluşta ve sonrasında açılan fakültelerin kadrolarının oluşturulmasında bu yapı ve onun gibi paralel diğer yapılarla bağı bulunanların alınmamasına yönelik azami çaba gösterilmiştir. Kurulduktan sonra Necmettin Erbakan Üniversitesine dâhil olan diğer fakültelerde ise; Devletimizin ilkeleri çerçevesinde bu yapı ve onun uzantıları ile ayrıca mücadele edilmiştir. Bundan sonra da alınan kararlar çerçevesinde mücadeleye devam edilecektir. Bu kapsamda Yükseköğretim Kurulu ve Devletimizin diğer kurumlarının aldığı tüm kararlar en ufak bir müsamahaya yer bırakılmaksızın uygulanacaktır. Bunun ilk adımı olarak; Üniversitemizin tüm dekanlarının istifaları alınmış, kabul edilerek onaylanması için Yükseköğretim Kurulu'na gönderilmiştir. Devletine ve Milletine bağlı olarak hizmet edecek, nitelikli, güzel insanlar yetiştirmeyi şiar edinen Üniversitemiz, bu ülküsünden asla taviz vermeyecektir.

Bundan sonraki süreçte de Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve Yükseköğretim Kurulu'nun kararları doğrultusunda bu konudaki hassasiyetimiz ve mücadelemiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER
Rektör

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar