Gazi Komando’dan NEÜ Rektörüne Anlamlı Hediye


​Yaklaşan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi (AKEF) Okul  Öncesi Öğretmenliği öğrencileri Topluma  Hizmet Dersi kapsamında Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamile  Özer  Aytekin'in rehberliğinde Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Proje ekibinden Çağrı  Erat ve  Bahtiyar  Gökçeren tarafından organize edilen geziye Anıtkabir ziyareti ile başlandı. Atatürk'ün kabri  başında  dualar  edildi. Rehber eşliğinde Atatürk Müzesi'nde; Atatürk'ün eşyalarının sergilendiği, Kurtuluş Savaşı ile Çanakkale Zaferi'nin resim ve objelerle canlandırıldığı bölümleri gezildi. Ardından Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezine gidildi. Yüzbaşı Ergin Yörük  ve Kıdemli Başçavuş Ali İhsan Özden eşliğinde öğrencilerle Merkezin tanıtım filmi izlenerek  T.S.K. Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgi verildi. Merkezdeki müzede gezilerek gazilerimiz ziyaret  edildi.  Öğrenciler tarafından  gazilerle sohbet  edilip onlara hediyeler taktim  edildi. Gazi Komando Savaş Yücel tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer  Şeker'e ve Eğitim  Fakültesi  Öğretim  Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamile Özer Aytekin'e kendisinin yazmış olduğu "Kan Çiçekleri" adlı  kitap hediye edildi.

Duygulu anlar yaşayan öğrenciler, gezinin kendileri açısından çok faydalı olduğunu, derslerin bu şekilde daha anlamlı bir hale geldiğini ifade ettiler.

Öğrenciler ayrıca dönüş güzergâhı üzerinde bulunan Ankara  Mogan  Gölünü de ziyaret etme imkânı buldular.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar