ÖĞRENCİLERDEN TÜRKMEN KARDEŞLERİNE DESTEK


​Suriye'de yaşanan olaylara ve Türkmenlerin yaşadığı sıkıntılara sessiz kalmayan Meram Selçuk İlkokulu yönetimi, öğretmen ve öğrenciler ile aileler, Bayırbucak Türkmen kardeşleri için bir yardım kampanyası düzenledi. Kampanya sonucunda topladıkları kuru gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan yardımları Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırmak üzere RİDA Derneğine teslim ettiler.

Meram Selçuk İlkokulu Okul Müdürü Şener Aydoğan yaptığı konuşmada, öğretmenlerden gelen teklif üzerine bu kampanyayı düzenlediklerini söyledi. Asırlardır aynı coğrafyada birlikte yaşadıkları Türkmen kardeşlerinin bu zor zamanlarında kardeşleri olarak yardıma koşmanın insani bir gereklilik olduğunu belirten Aydoğan, ayrıca sosyal etkinlikler kapsamında öğrencilerde yardımlaşma bilincini oluşturmak için de bu kampanyanın çok önemli olduğunu belirtti. Aydoğan kampanyaya katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Daha sonra söz alan RİDA Derneği Suriye Masası Sorumlusu Selim Doğdu ise, bölgede yaşanan son durum hakkında bilgi verdi. Doğdu, bölgenin çok zor günler geçirdiğini ve bu yardımların Türkmenler için çok önemli olduğunu söyledi. Eğitim ve Sosyal yaşam tamamen durmuş durumda. Ve bizim yardımlarımıza ihtiyaçları var.  Biliyor ki kardeşleri onları yalnız bırakmaz. Bizde görüyoruz ki 7den 70e bütün halkımız Türkmen kardeşinin yanında. Birde bizden bu yardımların yanında çok dua istiyorlar. Dualarınızda kardeşlerimizi unutmayın" dedi.

Son olarak toplanan yardımlar Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırmak üzere öğrencilerin de yardımıyla RİDA Derneğine teslim edildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar