NEÜ ile International Arees University İş Birliği Protokolü


​Mevlana Değişim Programı Protokolü kapsamında karşılıklı iyi niyet ve işbirliği protokolü International Arees University (Lübnan Uluslararası Arees Üniversitesi) ile Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) arasında imzalandı.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve International Arees University Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hayır Al Ğabbani'nin imzaladıkları protokole göre 2016 İslam Turizm Başkenti Konya konsepti çerçevesinde iki üniversitenin beraber Konya'da 2 bilimsel toplantı gerçekleştirilecek.

Konya'da Necmettin Erbakan Üniversitesinin misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Al Ğabbani: "Necmettin Erbakan Üniversitesi ile beraber Konya'nın İslam Turizm Başkenti misyonuna uygun, Müslüman ülke üniversiteleri olarak üzerimize düşenleri yerine getirmeye çalışacağız." dedi.

Rektör Şeker ise Konya'nın İslam ülkelerindeki üniversitelere de örnek teşkil edecek çalışmalara imza atacağını söyleyip bu sorumlulukla hem Konya, hem İslam ülkeleri hem de dünya için bilimsel ve akademik çalışmalara hız vereceklerini söyledi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar