KTO Karatay Üniversitesi’nde UNİKOP Avrupa Staj Hareketliliği Konsorsiyumu Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi


​UNİKOP Avrupa Staj Hareketliliği Konsorsiyumu bilgilendirme toplantısı, Üniversite Erasmus Koordinatörlüğü tarafından Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. UNİKOP Avrupa Staj Hareketliliği Konsorsiyumu bilgilendirme toplantısında konuşan KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Erasmus Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Çağatay Ünüsan "Yurt dışında staj konusunda üniversite olarak nitelikli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz uyguladığımız programalar ile vizyon kazanıyor. Staj programlarına genç arkadaşlarımızın ilgi göstermesi bizleri sevindiriyor" dedi.

UNİKOP Avrupa Staj Hareketliliği Konsorsiyumu hakkında sunum yapan KTO Karatay Üniversitesi Erasmus Uzmanı Gülsüm Mezgel Yartaş " 2 - 3 ay arasında değişecek staj hareketliliği kapsamında öğrencilerimizi Avrupa ülkelerine gönderiyoruz. Burada amacımız katılımcıların mesleki hareketliliğinin desteklenmesi ve iş gücü pazarında istihdam edilmesidir. Program ile katılımcıların yabancı kültürlere ve Avrupa Birliğine olan farkındalıkları artıyor. Programa katılmak için not ortalamanız ve dil sınavı sonucunuz dikkate alınıyor" diye konuştu.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliği ile uygulanacak olan programda, UNİKOP Bölgesi üniversite öğrencilerinin yabancı dil yetkinliklerini artırmak, mesleki gelişimlerini sürdürmek amaçlanıyor. UNİKOP Bölgesi'ndeki firmaların ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü geliştirmeyi amaçlayan UNİKOP Avrupa Staj Konsorsiyumu ile UNİKOP bölgesinde eğitim gören öğrenciler, 2 - 3 ay arasında değişecek staj hareketliliği kapsamında Avrupa ülkelerine gönderilecekler. Son yıllarda Avrupa Komisyonu'nun Erasmus+ Programı çerçevesinde ülke genelinde sıklıkla dikkat çeken Ulusal Staj Konsorsiyum faaliyetleri, ilk kez KOP Bölgesi'nde de gerçekleştirilmiş olacak.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar