ESKİL'Lİ ÖĞRENCİLER KONYA'YI GEZDİ


​Aksaray'ın Eskil ilçesinde (TEOG) Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nda  başarı sağlayan 8. sınıf öğrenciler hafta sonunu Konya'da geçirdi.

Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği geziye 54 öğrenci, 7 öğretmen ve Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bozokul katılırken düzenlenen 1 günlük gezide İstiklal Harbi Şehitliği, Mevlana Müzesi, Bilim Merkezi ve 80 Binde Devri Alem parkını gezen öğrenciler Karatay Belediyesi Hizmet Binasında Başkan Mehmet Hançerli'nin konuğu oldular. Öğrenci gurubuyla öğlen yemeğinde bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya'ya geldikleri için öğrencilere teşekkür etti. TEOG sınavında dereceye giren öğrencileri tebrik eden Hançerli, "Geleceğin makamlarını sizler dolduracaksınız. Kendinizi asla küçümsemeyin, iyi ve donanımlı yetiştirin" dedi. Gelecekte Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkartarak kaliteli bir yaşam sürdürmenin iyi bir eğitimden geçtiğini vurgulayan Başkan Mehmet Hançerli, Türkiye'nin sizler gibi başarılı öğrencilere ihtiyacı var diyerek başarılar diledi.

Konuşmanın ardından Belediye Meclis Salonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Mehmet Hançerli, Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bozokul, öğrenmen ve öğrencilere hediye takdim etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar