En Çok Kitap Okuyan KTO Karatay Üniversitesi Öğrencileri Kitap ile Ödüllendirildi


​Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi'nde Kütüphaneler Haftası, düzenlenen etkinlik ile kutlandı. KTO Karatay Üniversitesi Kütüphane ve Müze Yönetimi Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan, fakülte dekanları, Konya'da eğitim veren liselerin yöneticileri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Etkinlikte Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi akademisyen ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan serginin açılışı da protokol üyeleri tarafından yapıldı.

Kitap okumanın insan hayatındaki önemine vurgu yapan KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan öğrencilere tavsiyelerde de bulundu. Prof. Dr. Çağatay Ünüsan "Üniversitemiz adına Kütüphaneler Haftası etkinliğinde lise öğrencileri ile bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Gelecek yıllarda sizler de üniversite öğrencisi olacaksınız, şu an olduğu gibi hayatınızın her döneminde okuyacak ve araştıracaksınız. Dinimizde de yüce kitap Kuran-ı Kerim'de okumanın önemi vurgulanıyor, ilk emir "Oku" kelimesi oluyor. Günümüz dünyasında gelişen teknolojiye rağmen kitap okumanın önemi hiçbir zaman kaybolmuyor. Sizlere tavsiyem sadece kendi alanınızda değil bulduğunuz, size ulaşabilecek her şeyi okumalısınız. Kitaplar hayal dünyamızı geliştirir, bize farklı ve değişik bakış açıları kazandırır. Eğitim kurumu olarak bizler de tüm insanlığa fayda sağlayan, uluslararası arenada hem teoride hem de uygulamada güçlü, bilimsel etkinlikleri ile adından söz ettiren, yerli ve yabancı tüm akademik dünya ile işbirliği sağlayan, vizyon sahibi bir üniversite olarak bölge ve ülkeye katkılar sağlamaktayız" dedi.

Programda KTO Karatay Üniversitesi Kütüphanesi'nden yıl içerisinde en çok ödünç kitap alan öğrencilere ödülleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Novruz Allahverdi ile Kütüphane ve Müze Yönetimi Koordinatör Vekili Halil İbrahim İnce tarafından verildi. Etkinlik, lise öğrencilerine KTO Karatay Üniversitesi Rehberlik Uzmanı tarafından verilen "Her Şey Aslına Rücu Eder" konulu motivasyon semineri ile son buldu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar