Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk Dekanlarla Bir Araya Geldi


​Konya Ticaret Odası Başkanı ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, Üniversite Bünyesinde Görev Yapan Fakülte Dekanları ve Bölüm Başkanları İle Bir Araya Geldi

Konya Ticaret Odası(KTO) Başkanı ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi bünyesinde görev yapan Fakülte Dekanları ve Bölüm Başkanları ile buluştu. Toplantıya KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan ve akademisyenler katıldı. Üniversite sosyal tesislerinde gerçekleştirilen istişare programında konuşan Başkan Selçuk Öztürk " KTO Karatay Üniversitesi sizlerin katkıları ile büyüyor. Hedefimiz 10 bin öğrenci sayısına ulaşana dek hızla bu yükselişi sürdürmek. KTO Karatay Üniversitesi özel üniversiteler içerisinde hızla gelişiyor. Gelişimimizi üniversitemiz bünyesine katacağımız yeni bölümler ile de sürdürüyoruz. Fiziksel anlamda da gelişimini sürdüren bir yapıdayız. Modern imkânlarla birlikte nicelik ve nitelik olarak hızla büyüyoruz. Merkezi derslik inşaatımız da bir yandan devam ediyor. Hukuk Fakültesi için yeni bina çalışmalarımıza başladık. 2016-2017 akademik yılının ikinci yarısında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz evrensel düzeyde kaliteli eğitim ve bilimsel araştırmalarla topluma öncülük eden seçkin bir kurum olmak ve ülkemizin kalkınmasında rol oynamaktır. İdeallerimize ulaşmada yönetim olarak akademik ve idari kadromuzla hep beraber gayret gösteriyoruz" dedi.

Üniversitenin gelişimine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Bayram Sade ise " İki yüz on akademisyene sahibiz. İdare ve akademik olarak büyümemizi devam ettiriyoruz. Nicelik olarak büyürken nitelikli öğretim elemanlarını da kadromuza dahil etmeye devam ediyor, yeni birimler oluşturuyoruz. Yeni bölüm açma faaliyetlerimize devam ediyoruz. 2016-2017 akademik yılında on yeni bölüm açmayı planlıyoruz "şeklinde konuştu.

KTO Karatay Üniversitesi Başarıları İle Adından Söz Ettiriyor

Hızla yükselişini sürdüren KTO Karatay Üniversitesi, 2014-2015 Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK) Raporu verilerine göre; vakıf üniversitelerinde öğrenci başına düşen laboratuvar ve atölye kapasitesi, araştırma merkezleri faaliyet sayısı, öğrenci başına düşen öğretim üyesi sayısında Türkiye ortalamasının üzerinde yer almıştır. Ayrıca KTO Karatay Üniversitesi "TÜBİTAK  Yenilikçi ve Girişimci Üniversite Endeksi'nde" ise 2015 sıralamasında üniversiteler arasında 129. sırada, vakıf üniversiteler sıralamasında da 34. sıradadır.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar