KARATAY’DA 21 OKULDA YGS DENEME SINAVI


​Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından "Bilgi Köprüsü Projesi" kapsamında 12. sınıflara yönelik YGS deneme sınavı gerçekleştirildi. ÖSYM formatında yapılan denem sınavına öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Karatay genelinde 21 Okulda düzenlenen YGS deneme sınavında öğrencileri yalnız bırakmayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Merkez İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi. Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Kent Konseyi'nin ortak çalışması neticesinde yaklaşık 3000 öğrencinin deneme sınavına girdiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde yine Karatay Kent Konseyi'nin katkılarıyla yapılan deneme sınavlarının önümüzde ki günlerde de yapılamaya devam edileceğini ifade eden Hançerli, emeği geçenlere teşekkür etti.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav ise açıklamasında Karatay Belediye'sinin eğitime olan katkılarından dolayı teşekkür etti. Hafta sonu yapılan YGS deneme sınavının 21 okulda gerçekleştiğini vurgulayan Büyükmanav, velilere seslenerek çocuklarının üzerinde öğretim noktasında sınava dayalı sistemlerden kalan bir alışkanlık olarak her hangi bir baskıda bulunmamalarını istedi. Bu baskıların öğrencilerin üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğunu belirten Ömer Büyükmanav, sınava giren öğrencilere başarılar diledi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar