Mahmut Esat Okuyor, Engelleri Yıkıyor, Başarıya Koşuyor


​Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulu "Mahmut Esat Okuyor, Engelleri Yıkıyor, Başarıya Koşuyor" sloganıyla ülkemizin en önemli sorunlarından olan "Kitap okumama" sorununa neşter vurmak için kampanya başlattı.Bu amaçla Seydişehir Belediye Düğün Salonunda " Kitap Okuma Alışkanlığı " konulu seminer düzenledi. Geniş bir katılımın olduğu seminere öğrenciler, öğretmenler ve veliler büyük ilgi gösterdi.Semineri veren Türkçe öğretmeni Ali AKIŞ ve Mahmut Esat Ortaokulu Türkçe öğretmenleri "Kitabın kişiye kazandırdıklarını,  nasıl okuma alışkanlığı kazanılacağını ve kazandırılacağını anlattılar. Ayrıca OECD PİSA sınavlarında kuma becerileri dalında Türkiye'nin durumundan, Konya' da okuma seviyesinden istatistiki bilgilerle bahsettiler.

Türkçe Öğretmeni Ali AKIŞ, her konuda olduğu gibi okuma konusunda da  velilerin  çocuklarına nasihat etmek yerine,  kendileri okuyarak onlara  örnek olmaları gerektiğini söyleyerek  bu şekilde hem kendileri okuyup hem de çocuklarına  model olabileceklerini söyledi.

Ayrıca Mahmut Esat Ortaokulunda başlatılan okuma kapmanyasında o ana kadar çok kitap okuyarak arkadaşlarına örnek teşkil eden öğrencilere "Başarı Belgesi" verildi.

Programın sonunda okul Müdürü Necati KOÇAK : Sosyal, kişisel ve akademik yönden tam bir başarı olması için kitap okumanın önemi yadsınamaz. Bunun için de öğretmen, veli , öğrenci üçlüsünün bu konuya inanması gerekir.Bu soğuk havada programımıza katılımlarıya öğretmen, öğrenci ve velilerimiz bu inaçlarını gösterdiler.

Buradan şuna inanıyorum ki Mahmut Esat Ortaokulu okumaya azmediyor  ve bu alışkanlığı yerleştirecek.Okumaya inanmış  ve bu yolda gayret eden öğrenci, öğretmen ve velilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar