Başkan Akyürek, Karne Heyecanına Ortak Oldu


​Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yarıyıl tatili nedeniyle Meram Mehmet Hasan Sert İlkokulu'nda düzenlenen törende öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Törende, KOMEK Mensupları ve Mezunları Derneği tarafından okuldaki Suriyeli öğrenciler için alınan çantalar ve kırtasiye malzemeleri de teslim edildi.

Konya Valisi Muammer Erol ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle Meram Mehmet Hasan Sert İlkokulu'nda düzenlenen törene katıldı.

Okulda öğrencilere karnelerini takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Avrupa'daki birçok ülkenin toplam nüfusu kadar ilk ve ortaöğretim öğrencisinin Konya'da karne aldığını belirterek, öğrencileri tebrik etti. Anne babaların öğrencilere asil insan muamelesi yapmalarını ve tatili güzel bir şekilde geçirmelerine imkan sağlamalarını isteyen Başkan Akyürek, öğrencilere tatilde dinlenirken kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Konya Valisi Muammer Erol da, velilerin çocuklarına tatilde faydalı işler yaptırmaları gerektiğini belirterek, "Faydalı işlerden bir tanesi de çocuklarımızın sorumluluk duygularını geliştirmek ve değer yargılarını yaşayarak öğrenmelerini sağlamak. Onları tatilde sinemaya götürürken, eğlendirirken hastanelere ve huzurevlerine de götürelim. Oradaki insanların sevincinden çocuklarımızın da istifade ettiğini göreceğiz" diye konuştu.

Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tahir Yüksek, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, çocuklara karnelerini takdim ederek çeşitli hediyeler verdi.

KOMEK'TEN SURİYELİ ÖĞRENCİLERE DESTEK

Programda ayrıca, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Mensupları ve Mezunları Derneği üyeleri ile Alavardı Hanımlar Lokali üyeleri tarafından, okuldaki Suriyeli öğrenciler için alınan çantalar ve kırtasiye malzemeleri de teslim edildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar