TÜRKİYENİN EN İYİ 10 AKADEMİSYENİ MEVLANA ÜNİVERSİTESİNDE


​Avrupa Birliği 7. Çerçeve programı kapsamında "Project Acumen" adıyla desteklenen bir proje için Webometrics, Türkiye'nin de aralarında olduğu farklı birçok ülkenin en başarılı bilim insanları listesinin 5. baskısını açıkladı. H-indeksi ve atıf sayıları kullanılarak oluşturulan listede Mevlana Üniversitesinden 10 bilim insanı listede yer aldı. 

Tıp Fakültesi Dâhili Tıp Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Ramazan Yılmaz, 5000 bilim insanı arasında 29 h-indeks ve 2287 atıf ile 171'inci oldu. Webometrics tarafından geçen yıl yapılan değerlendirmede 4000 bilim insanından 180'inci olan Yılmaz, bu yıl başarısını arttırarak adını 171'inci sıradan yazdırdı. "Bu başarı hem ülkemiz hem de Mevlana Üniversitesi adına büyük bir gurur." diyen Prof. Dr. H. Ramazan Yılmaz, "Hedefimiz öncelikli olarak ilk 100" dedi. 

277 bilimsel yayını olan ve 2287 atıfla hatırı sayılır bir başarı elde eden Yılmaz, akademik çalışmalarını daha çok Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanında yapıyor. Listeye giren diğer isimler ise şöyle sıralanıyor: Prof. Dr. Tankut Yalçınöz, Doç. Dr. Halis Altun, Prof. Dr. Ahmet Koç, Prof. Dr. Ali Sebetci, Doç. Dr. Bedri Seven, Doç. Dr. Etem Yeşilyurt, Yrd. Doç. Dr. Alaa Eleyan, Yrd. Doç. Dr. Hatem Haddad, Yrd. Doç. Dr. M. Cenk Yetiş. Tüm liste webometrics'in kendi sayfasında yer alıyor. Liste için http://www.webometrics.info/en/node/72

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar