NEÜ Turizm Fakültesi’nden Konya İl Müftülüğü Hac Görevlilerine Eğitim Semineri


​Konya İl Müftülüğü 'nün hac görevlendirmesi yaptığı personele, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Turizm Fakültesi akademisyenleri tarafından tur rehberliği, beşeri ilişkiler ve iletişim konularında seminer verildi.


Konya İl Müftülüğü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilen programın açılışını Müftü Prof. Dr. Ali Akpınar gerçekleştirdi. Hocaların yol gösterici olduğunu belirten Akpınar, cemaatin içerisinde her kesimden insanların olduğunu hatırlattı. Halkın bilgi seviyesinin de farklı farklı olduğunu ifade eden Akpınar, hocaların herkesin anlayabileceği mesajları tercih etmesi gerektiğine dikkat çekti. "Anlaşılmak için çeşitli yollar denemeliyiz." diyen Müftü Prof. Dr. Ali Akpınar, bu eğitimlerin bu anlamda önemli olduğunu vurguladı.


Güzel Bir Hac Ancak İyi Bir Rehberlik Hizmetiyle Mümkündür


"Güzel bir hac ancak iyi bir rehberlik hizmetiyle mümkündür." diyen NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raif Parlakkaya ise umre ve hac ziyaretlerinde iyi bir rehberlik hizmetine ihtiyaç duyulduğunu gördüklerini anlattı ve eğitim seminerlerini bu doğrultuda düzenlediklerini belirtti.


Açılış konuşmalarının ardından eğitim seminerlerine geçildi. Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakkı Kaynak "tur rehberliği", Yrd. Doç. Dr. Murat Koçyiğit de "beşeri ilişkiler, etkili iletişim ve beden dili" konularında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar