MEVLANA ÜNİVERSİTESİNDEN KESİNTİSİZ BURS İMKANI


​Geçen yıl yüzde 91'lik doluluk oranını yakalayan Mevlana Üniversitesi, bu yıl da geniş imkânlarla öğrencilerine farklı alanlarda fırsatlar sunuyor. Mevlana Üniversitesine gitmek isteyip de başarısızlık durumunda kazanacağı bursu kaybedeceğini düşünen adayların içini rahatlatacak bir karar alan üniversite yönetimi, %100, %75, %50 veya %25 burslu kaydolan bir öğrencinin 1 yıllık hazırlık programı için 2 yıl, 2 yıllık bölümler için 4 yıl, 4 yıllık bölümler için 7 yıl, 6 yıllık bölümler için 9 yıl bursunun kesilmeden devam edeceğini ve herhangi bir not veya başarı şartı aranmayacağını açıkladı. 

Alınan bu kararla bir öğrenci hangi bölümde okursa okusun sınıfını geçememesi durumunda dahi bursunu kaybetmeyecek. Her alanda öğrencilerinin başarıyı yakalamalarını istediklerini vurgulayan Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tankut Yalçınöz, "Dünya vizyonuna sahip gençler yetiştirmek istiyoruz. Kaliteli insanın kaliteli bir eğitimle yetişeceğine inanıyoruz. Maddi durumu iyi olmayan ancak başarılı olan gençlerimizi de üniversitemize bekliyoruz. 

Yeni eğitim-öğretim yılında üniversitemizi kazanan öğrencilerin yüzde 65'i burslu okuyacak. Bu rakam bizim kaliteli öğrencinin peşinde olduğumuzu gösteriyor" şeklinde konuştu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar