NEÜ’den Topluma Büyük Hizmet


​Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında gerçekleştirdikleri projeleri başarıyla tamamladı. Kitap dağıtımından tiyatro gösterisine sportif etkinliklerden okulların tamiratına varıncaya kadar geniş yelpazede gerçekleştirilen projeler ile üniversite toplum kaynaşması da bir adım ileriye götürüldü.

Bir yıl boyunca gerçekleştirilen etkinliklerde kitaplar toplandı ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. NEÜ Öğrencileri köy okullarının ihtiyaçlarını tespit etti, tamiratını yaptı. Ayrıca gidilen bölgedeki çocukların diş taraması yapılıp tedavileri gerçekleştirildi.

Sosyal faaliyetlerle de NEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri toplumun takdiri topladı. Öyle ki projeler kapsamında şehit aileleri ziyaretinden engellilerin toplumla kaynaştırılmasına kadar birçok etkinlik gerçekleştirildi. Ayrıca ilçede eğitime devam eden ortaokul öğrencileri üniversitede ağırlandı ve çocuklar bu sayede eğitime teşvik edildi.

TEOG'a hazırlanan öğrenciler de projelerde unutulmadı. NEÜ Öğrencileri Birlikte Başaracağız Projesi kapsamında haftada üç gün sekizinci sınıf öğrencilerine ders anlattı.

Peygamber Efendimizin hayatını ve ahlakını anlatan sergi de öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Tiyatro, komedi şov, şiir dinletisi, karaoke, palyaço, tiyatro gösterisi, Konya Bilim Merkezi ziyareti de etkinliklere katılan ilçe öğrencilerinin beğenisini topladı.

NEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında gerçekleştirdikleri etkinliklerden büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Öğrenciler Dekan Prof. Dr. Mustafa Pehlivan'a ve hocalarına bu etkinlikleri gerçekleştirmelerinde destek oldukları için teşekkür etti.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar