NEÜ’de Prof. Dr. Osman Okka, Konvansiyonel ve İslami Faiz Anlayışı Konulu Konferans verdi


​Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Yüksek ve Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Prof. Dr. Osman Okka, ekonomik politikalarda istikrarın önemli olduğunu, küresel krizden şu ana kadar fazla etkilenmeyen ülkemiz ekonomisinin de ekonomik politikaları dirayetle uygulayacak tek parti iktidarına ihtiyaç duyduğunu belirtti. Okka, koalisyonların global ekonomik krizi önleyecek yapıya sahip olamayacağına dikkat çekti.

"Toplumda faizin sıradanlaşması ve tasarruftan uzaklaşılması ekonomimizin en önemli sorunu." diyen Prof. Dr. Osman Okka, ülkemizde yerli üretim ve tüketimin teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.


Okka vatandaşlara; "Hepimiz, vergi ödenmesi konusunda kendimizi gözden geçirmeliyiz. Sadakatli olmalıyız. Bireysel tüketici israf ekonomisini körüklememeliyiz." şeklinde tavsiyelerde bulundu ve paradan para kazanılmasının önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çekti.


Türkiye'deki bankacılık sektöründe yüzde 5-6 civarında yeri olan katılım bankacılığının artırılmasının reel sektörü destekleyeceğini söyleyen Okka, bu sayede üretimin de yükseleceğini ifade etti.


Soru-cevap bölümünün ardından Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker'in, Okka'ya hediye takdim etmesiyle program sona erdi.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar