Mehmet Aslan Mevlana Üniversitesinde


​İş adamı ve oyuncu Mehmet Aslan, uyuşturucu kullanımını ve zararları hakkında kurucusu olduğu "Gel kardeşim" sosyal sorumluluk projesi kapsamında Mevlana Üniversitesinde öğrencilerle buluştu.

"Gel kardeşim, bir uyuşturucuya hayır" projesidir diyen Mehmet Aslan, "Bugün 65 üniversitede uyuşturucunun zararlarını anlatmış olacağım. Amacımız farkındalık oluşturmak. Gençlerin bilinçaltına, uyuşturucunun öldürdüğünü, 'Yapma, gel kardeşim!" demektir.  Özellikle bonzai tüm Dünya'da çok hızlı bir şekilde yaygınlaşıyor ancak Türkiye'de bağımlısı daha fazla artıyor. Bonzai, Dünya'da üretilenin çok daha ucuz ve zehirlisi Türkiye'de tüketiliyor. Bu illet gençlerimizi öldürüyor" dedi.


70 İnsanı kurtardık


Merak, yalnızlık ve sevgisizliğin gençleri uyuşturucuya yönelttiğini söyleyen Mehmet Aslan, "Tıpta bonzainin tedavisi henüz yok. Bunun şuan tek ilacı insanları sevgi ve vermek. Bizde bu projeyle birlikte insanlara sevgi vermeyi amaçladık. Sosyal medya hesabımızdan bize ulaşan 1500 üyemiz var. Bu gönüllülerimizle birlikte uyuşturucu batağına saplanmış veya saplanmak üzere olan insanlarımızı buluyor, onlarla birlikte çeşitli programlar düzenleyerek farklı heyecanlar yaşatıyoruz. Şu ana kadar 70 insanı bağımlılıktan kurtardık" şeklinde konuştu.


Programdan sonra öğrencilerin sorularını yanıtlayan Aslan, toplu bir öz çekim gerçekleştirdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Ekmekçioğlu, ünlü isime semazen figürlü biblo hediye etti.   


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar