MEVLANA ÜNİVERSİTELİLER YAZI ABD’DE GEÇİRECEK


​Mevlana Üniversitesi öğrencileri yazı stajlarını ABD'de yapma fırsatı yakalayacak. ABD'nin Houston şehrindeki üniversitelerde isteyen öğrenci, hem stajını yapıp mesleğini Dünya'nın en ünlü yerlerinde öğrenecek hem de dil öğrenecek. 3 ve 7 haftalık paketler hazırlayan Mevlana Üniversitesi, hazırlık öğrencileri için dil kursunu ABD'de verecek.

 

Amerika Birleşik Devletleri'nin Houston şehrine götürecek olan Mevlana Üniversitesi, sağlık alanında eğitim gören öğrencilerine bulunmaz fırsatlar sunacak. Stajlarını Dünyanın en ünlü hastanelerinde gerçekleştirecek öğrencilere vize alma aşamasından Türkiye'ye dönene dek bütün süreçlerde rehberlik edilecek. Öğrenciler sektöründe dünyaya liderlik yapan kurumlarla ve kişilerle tanışacak. Üç haftalık staj programı içerisinde öğrenciler, ayrıca Medikal İngilizce Kursu da alacak.

 

ABD'nin Ünlü Yerleri Gezilecek

 

Mevlana Üniversiteliler, staj ve eğitim dışında çok renkli sosyal aktivitelerle değerlendirecek. NBA maçlarına gitmek, NASA'yı ziyaret etmek, Los Angeles'ta Disneyland, Universal Studios, Hollywood gibi turistik mekânlarda vakit geçirmek aktivitelerden bazıları. 3 hafta süren bu program sonunda öğrenciler, staj sertifikası ve Medikal İngilizce sertifikası alacak. Özellikle yurt dışında yaşamak isteyen öğrenciler, kariyerleri için bulunmaz fırsat yakalayacak.

 

Hazırlık Öğrencilerine Dil Kursu

 

Sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimize sunulan imkânların yanında tüm üniversite öğrencilerine yönelik olarak Yabancı Diller Hazırlık Okulu Bölümü tarafından organize edilen Amerika'da yaz okulu programı da sunulacak. Öğrenciler, Amerika'nın Texas Eyaleti`nin Houston şehrinde bulunan North Amerikan Üniversitesi'nin Dil okulunda 7 haftalık dil kursuna katılacak. Ayrıca alacakları eğitim süresi boyunca üniversitenin düzenleyeceği etkinliklere katılacak. Katılacakları bu ders dışı aktiviteler sayesinde hem Amerika'nın en ünlü tarihi, kültürel ve eğlence mekânlarını gezmiş olacaklar, hem en ünlü üniversitelere ve bilim merkezlerine ziyarette bulunacaklar hem de İngilizce pratiklerini geliştirmiş olacaklar. North Amerikan Üniversitesi ile yapılan protokol neticesinde Mevlana Üniversitesinden bu programa katılan her 10 kişilik gurup için bir rehber hoca öğrencilerle program başından sonuna kadar beraber olacak.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar