NEÜ KONDİL ÖĞRENCİLERİ ANKARA TURUNA ÇIKTI


​Necmettin Erbakan Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezinde (KONDİL) öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler,
'Şehir ve Kültür Gezileri' kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ait minibüslerle Ankara'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi


Necmettin Erbakan Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi (KONDİL) ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleşen organizasyonla, farklı ülkelerden gelen yabancı uyruklu öğrenciler, Büyükşehir Belediyesinin tur minibüsleriyle şehir turu yaptılar.


Hacı Bayram Camii ve Çevresine Hayran Kaldılar


Öğrenciler ilk olarak Ankara Cumhuriyet Müzesini gezdiler. Yabancı öğrencilerin büyük bir bölümünün ilk defa katıldığı gezide konuklar daha sonra Hacı Bayram Camiine geçtiler. Hacı Bayram Camiinin tarihi ve mistik ortamını dolaşan ve bol bol fotoğraf çektiren öğrenciler, Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezini de ziyaret ederek orada eğitim gören çocuklarla bir süre sohbet etti. Daha sonra Ulus'u gezen öğrenciler turlarını Hamamönü'nde bitirdiler.  


Hem Türkçeyi Hem de Türk Kültürünü Öğreniyorlar


Estergon Kalesinde Keçiören Gençlik Derneğinin verdiği akşam yemeğinden sonra Keçiören Belediyesinin davetlisi olarak Karagandı Tattimbet Kazak Halk Müziği Orkestrası Eşliğinde gerçekleştirilen "Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konseri"ne katılan öğrenciler "Kazak Bülbülü" unvanına sahip ünlü kazak halk sanatçısı Bibigül Tölegenova'nın söylediği şarkılara iştirak etti.


Yabancı uyruklu öğrencilere sadece dil öğretimi vermediklerini belirten KONDİL yetkilileri: "Dilin içinde Türk kültürü de var. Öğrencilerin Türk dilini öğrenmelerinin yanı sıra bu tür gezilerle dilin kültürünü de öğrenmeleri sağlanıyor. Bu anlamda bize sağladıkları destek nedeniyle başta Rektörlüğümüz olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Keçiören Belediyesine teşekkür ediyoruz." şeklinde görüşlerini ifade ettiler.

   

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar